САД; Русија

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека западните сојузнички земји чекаат да видат дали Русија ќе го исполни ветувањето за деескалација на нападите околу украинскиот главен град Киев и северниот град Чернихив, пренесува Гласот на Америка. Loading… „Ќе видиме дали ќе следат дела по зборот“, рече Бајден, кој телефонски разговараше соПрочитај повеќе