роужје

Сподели со своите пријатели

Откако Словенија изрази подготвеност да испрати тенкови во Украина, Романија наскоро би можела да го стори истото, што ќе биде првпат тенкови од регионот да се приклучат на донираните оклопни возила на другите членки на НАТО како дел од помошта за Киев за одбрана од руските инвазија. Loading… Според порталотПрочитај повеќе