Прајого Пангесту

Сподели со своите пријатели

2023 година беше економски тешка за нас обичните смртници, но вкупно 2.568 милијардери во светот стана уште побогати. Loading… Ова е топ 5 листата на луѓе кои заработија најмногу пари во годината што измина. Првото место му припадна на сопственикот на Тесла, Спејс екс и Твитер, Илон Маск. Тој станалПрочитај повеќе