поплава

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати во јужноафриканската провинција КваЗулу-Натал достигна повеќе од 300, откако разорните поплави предизвикаа хаос во областа. Loading… Локалните власти бараат да се прогласи состојба на катастрофа, откако во некои области врнеше дожд за еден ден како за неколку месеци.   Еве што рече австрискиот канцелар за неговата средбаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Обилни дождови паднаа на источниот брег на Австралија и поплавија патишта и мостови. Loading… Десетици илјади луѓе ги напуштија своите домови по втор пат во последните неколку недели. Неколку градови на северот на државата Нов Јужен Велс, кои се опоравуваат од историските поплави пред еден месец, во текот на ноќтаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Централна водоводна цевка на улицата „Јупко Арсов“, зад кумановската Гимназија, вчера пукнала при што нанела значителна материјална штета на еден станбен објект, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Кај нив случајот бил пријавен вчера во 06:45 часот, по што тие веднаш го известиле Јавното претпријатие „Водовод“. Со струнаПрочитај повеќе