Пјотр Тритек

Сподели со своите пријатели

Полскиот генерал Пјотр Тритек е именуван за шеф на мисијата на Европската унија за обука на украинските војници, изјави полскиот министер за одбрана, додека западните земји се обидуваат да ја засилат поддршката за Киев по руската инвазија. Loading… На почетокот на овој месец, Европската унија одлучи да формира мисија заПрочитај повеќе