Пет Рајдер

Сподели со своите пријатели

Пентагон верува дека Русија би можела да побара дополнително напредно оружје од Иран за напади врз Украина, беше речено денеска на прес-конференција во Вашингтон, јави Си-Ен-Ен. Loading… – Загрижени сме поради можноста Русија да побара дополнително напредно оружје од Иран, како што се ракети земја-земја, за да ги користи воПрочитај повеќе