Перо Антиќ

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски вчера оствари средба со екс кошаркарот и актуелен претседател на Македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ. Loading… На средбата, според известувањето на градоначалникот, се разговарало за враќање на градот во највисокото ниво на наптреварување, но и претстојното финализирање на реконструкцијата на спортската сала. – КумановоПрочитај повеќе