Омар ал Башир

Сподели со своите пријатели

Соборениот судански лидер Омар ал Башир беше префрлен од затворот Кобер во воена болница во главниот град на Судан, Картум, пред да избијат борби во земјата на 15 април, соопштија два болнички извори. Loading… Поранешниот министер во владата на Омар, Али Харун, го напушти затворот заедно со други поранешни функционери,Прочитај повеќе