Оклахома

Сподели со своите пријатели

Гласачите во американската сојузна држава Оклахома отфрлија легализација на марихуана за рекреативни цели, по силното противење на верските и политичките лидери, како и полициските и судските власти. Loading… Оклахома требаше да стане 22-та американска држава што ја легализира употребата на канабис за возрасни, приклучувајќи им се на конзервативните држави какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

12-годишно девојче е во притвор во Тулса, Оклахома, откако до смрт го избоде својот 9-годишен брат. Loading… Полицијата во соопштение наведува дека осомниченото девојче е задржано во затвор за малолетници. Полицијата добила дојава за инцидентот во четвртокот доцна навечер, а кога пристигнале, болничарите и пожарникарите веќе биле „на местото наПрочитај повеќе