Хорор во Оклахома: Девојче (12) до смрт го избола својот деветгодишен брат

Сподели со своите пријатели

12-годишно девојче е во притвор во Тулса, Оклахома, откако до смрт го избоде својот 9-годишен брат.

Loading...

Полицијата во соопштение наведува дека осомниченото девојче е задржано во затвор за малолетници.

Полицијата добила дојава за инцидентот во четвртокот доцна навечер, а кога пристигнале, болничарите и пожарникарите веќе биле „на местото на настанот и вршеле реанимација на 9-годишната жртва“, пишува Си-Ен-Ен.

– Полицајците откриле дека еден од родителите спиел горе кога неговата 12-годишна ќерка го разбудила и рекла дека го избодела нејзиниот 9-годишен брат – се наведува во соопштението.

Момчето било „итно пренесено во болница и префрлено на операција“, но набрзо им подлегнало на повредите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Поранешен градоначалник на Јужна Дакота обвинет за тројно убиство

12-годишниот осомничен потоа бил приведен и сместен во Семејниот центар за малолетници.

Полициската единица за детска криза го истражува убиството, а надлежните се уште не соопштуваат подетални информации за идентитетот на осомниченото девојче и жртвата.