ОЈО Куманово

Сподели со своите пријатели

Германски државјанин на возраст од 49 години и 20-годишна државјанка на Република Албанија се осомничени дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Loading… ОсновнотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осумнаесетгодишник од Куманово, ученик во четврта година во средно училиште е осомничен дека продавал марихуана. Loading… Полицијата дома му пронашла 171,72 грама марихуана. – Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 18 години за кое постои основано сомнение дека сторило кривично делоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против М.С. (39) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, казниво по член 215 став 1 од Кривичниот законик наПрочитај повеќе