Нина Армањо

Сподели со своите пријатели

Брзото зајакнување на воените капацитети на Кина претставува се поголем ризик за американската надмоќ во вселената, изјави утринава шефот на вселенските сили на американската војска. Loading… Нина Армањо, началникот на Генералштабот на американските вселенски сили, рече дека Пекинг постигнал значителен напредок во развојот на воената вселенска технологија, вклучително и воПрочитај повеќе