Нгујен Пу Чонг

Сподели со своите пријатели

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска пристигна во дводневна посета на Виетнам, со цел да се спротивстави на растечкото влијание на САД врз оваа земја од југоисточна Азија. Loading… Си Џинпинг „пристигна со специјален авион напладне по локално време во Ханој и ја започна државната посета“, објави CCTV. Си ќе сеПрочитај повеќе