NFT

Facebook wall decor

Сподели со своите пријатели

По речиси една година откако Марк Цукерберг ги објави плановите да се пробие во светот на дигиталните токени, без големо изненадување оваа приказна е при крај. Loading… Мета ја прекинува својата поддршка за NFT на Фејсбук и Инстаграм, помалку од една година откако го објави својот упад во областа наПрочитај повеќе