Наблус

Сподели со своите пријатели

Израелските сили денеска убија тројца Палестинци во Наблус на окупираниот Западен Брег, соопшти палестинското Министерство за здравство. Loading… „Тројца Палестинци се убиени во израелски вооружен напад во Наблус“, соопшти Министерството, додавајќи дека нивниот идентитет се уште е непознат. Израелската армија од своја страна спомена тројца „вооружени терористи“ кои отвориле оганПрочитај повеќе