Мишал ал-Ахмад ал-Џабер ал-Сабах

international, banner, flag

Сподели со своите пријатели

Емирот на Кувајт, Мишал ал-Ахмад ал-Џабер ал-Сабах вчера го назначи Ахмад Абдула ал-Ахмад ал-Сабах за премиер, објави кувајтската државна новинска агенција КУНА. Loading… Поранешниот премиер Шеик Мохамед Сабах ел Салем ел Сабах поднесе оставка во април само неколку месеци откако беше назначен да формира влада, објави Ројтерс. Неговата оставка бешеПрочитај повеќе