Мирослав Лајчак

Сподели со своите пријатели

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, во текот на денот вчера се сретна со претставници на земјите од ЕУ кои не го признаа Косово, за што објави објави на својот Твитер. Loading… Тој вечерва соопшти дека разговарал со специјалниот пратеник на Грција за ЗападенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, на Економскиот форум Делфи во Грција, оствари средба со специјалниот претставник на ЕУ за Западен Балкан, Мирослав Лајчак. Loading… Во фокус на средбата беше актуелната кризна состојба во Европа предизвикана од руската воена агресија врз Украина која што Северна Македонија јаПрочитај повеќе