Милош Јовановиќ

Сподели со своите пријатели

Две златни, еден сребрен и две бронзени медали освоија гимнастичарите на кумановскиот клуб „Атлета“ на Државното првенство во Битола во поединечна конкуренција. Loading… На првенството клубот учествуваше со 19 натпреварувачи, од кои 9 во машка и 10 во женска конкуренција.     Во силна конкуренција над 160 натпреварувачи од целатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот кошаркар Милош Јовановиќ е првото име за кое е познато дека претстојната сезона ќе ги брани боите на МКК Куманово. Loading… Станува збор за клуб кој ќе се натпреварува во втората лига, покрај КК Куманово кој испаѓајќи од првата лига исто така ќе се натпреварува во втората. Двата клубаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово утре на домашен терен ја започнуваат новата сезона, а за прв противник ќе го имаат составот на Чаир кој ќе дебитира во Првата лига. Loading… По минатогодишната тешка сезона во која тимот се бореше за опстанок во елитата, оваа година со изменет состав и со акцент наПрочитај повеќе