Мелани Џоли

Сподели со своите пријатели

Канадската министерка за надворешни работи Мелани Џоли рече дека земјата ќе ја спроведе необврзувачката резолуција донесена од канадските пратеници со која се повикува на прекин на „понатамошниот извоз на оружје за Израел“. Loading… Во интервју за порталот „Торонто Стар“, Џоли рече дека тоа ќе обезбеди усогласеност со канадскиот режим заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Канада ќе ги санкционира руските олигарси кои се обидуваат да се мешаат во внатрешните работи на Молдавија, изјави денеска министерката за надворешни работи Мелани Џоли. Loading… НАТО ќе го надгледува небото над Молдавија додека повеќе од 40 европски лидери ќе присуствуваат на самитот во Норвешка, објави Ројтерс. На средбата ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Канадската министерка за надворешни работи Мелани Џоли најави дека земјата ќе донира 15 милиони канадски долари за Украина за набавка на заштитна опрема потребна за отстранување на експлозивни направи од минирани области. Loading… Донацијата ќе помогне во откривање и чистење на нагазни мини, неексплодирани гранати и други експлозивни направи, пренесуваПрочитај повеќе