мексико сити

Сподели со своите пријатели

Три лица загинаа кога приватен хеликоптер „Бел 206“ се урна во општина Којоакан, Мексико Сити, соопшти денеска министерот за јавна безбедност на Мексико Сити, Пабло Васкез Камачо. Loading… „Јас сум во општина Коџоакан каде се урна приватен хеликоптер. Досега е потврдена смртта на три лица“, напиша тој на социјалната мрежаПрочитај повеќе