Матијас Мосдорф

Сподели со своите пријатели

Преговорите меѓу Русија и Западот за решавање на конфликтот во Украина треба да започнат во 2024 година, особено ако Доналд Трамп победи на изборите во САД, изјави пратеникот во германскиот Бундестаг Матијас Мосдорф. Loading… „Го очекувам тоа. Хаосот ќе заврши – најдоцна по победата на Доналд Трамп во Америка. НеговатаПрочитај повеќе