Марк Закерберг

Сподели со своите пријатели

Марк Закерберг го престигна Илон Маск на листата на Блумберг за најбогати луѓе во светот, па така основачот на Фејсбук е на третото место, а е пред Маск за прв пат од 2020 година. Loading… Маск, кој беше на врвот на листата на милијардери на Блумберг на почетокот на март,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Листата на најбогати луѓе во светот со години ги менува истите имиња и повеќето од нив се основачи и извршни директори на големи технолошки компании, со неколку исклучоци како Бернард Арно. Loading… Оваа листа со години ја водеше Бил Гејтс, додека во последните години беше заменета со луѓе како ИлонПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

2023 година беше економски тешка за нас обичните смртници, но вкупно 2.568 милијардери во светот стана уште побогати. Loading… Ова е топ 5 листата на луѓе кои заработија најмногу пари во годината што измина. Првото место му припадна на сопственикот на Тесла, Спејс екс и Твитер, Илон Маск. Тој станалПрочитај повеќе