Марк Гурман

Сподели со своите пријатели

Познатиот новинар Марк Гурман претходно предвиде дека моделот iPhone Ultra би можел да го замени Pro Max со овогодинешниот iPhone 15. Loading… Сепак, во нов текст за Bloomberg Гурман пишува дека iPhone во својата понуда сака помоќна и поскапа верзија на овој телефон. Ова значи дека Ultra треба да имаПрочитај повеќе