Марди Грас

Сподели со своите пријатели

Десетици илјади луѓе се очекуваат денеска на улиците во Њу Орлеанс на парадата по повод на т.н. „Масен вторник“, со кој завршува сезоната на карневалот воочи Велигденскиот пост, но и по повод одбележва 300 години од основањето на овој пристанишен град на американската сојузна држава Луизијана.   Loading…   „Рекс“Прочитај повеќе