Мантас Кведаравичиус

Сподели со своите пријатели

Литванскиот документарен режисер Мантас Кведаравичиус е убиен во Мариупол, објави во неделата на Твитер новинската агенција на украинското Министерство за одбрана. Loading… Литванскиот претседател Гитанас Наузеда изрази сочувство преку соопштение.   Нови снимки од Буча сведочат за масовни гробници?   – Го загубивме не само во Литванија, туку и воПрочитај повеќе