Луганс

Сподели со своите пријатели

Речиси 530.000 жители на самопрогласените Доњецка и Луганска народна република (ДНР, ЛНР), како и од територијата под украинска контрола пристигнаа во Русија, соопштија денеска за ТАСС властите на ДНР и ЛНР. Loading… Од утрово од овие територии во Русија дошле речиси 530.000 луѓе, а само во текот на претходниот денПрочитај повеќе