локалко

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство информира,согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Loading… Направени се 2.285 тестови, а регистрирани се 202 нови случаи на КОВИД-19: копје – 117, Битола – 24, Кавадарци – 15, Прилеп – 10, Куманово – 6, Охрид – 4, Тетово, Струмица, Ресен иПрочитај повеќе