Линдзи Хус

Сподели со своите пријатели

Дете во Небраска почина откако најверојатно се заразило со амебата Naegleria fowleri, позната како амеба што јаде мозок, соопштија во средата здравствените власти. Loading… Доколку се потврди, тоа ќе биде првата официјална смрт од амеба во државата. Здравствената директорка на округот Даглас, Линдзи Хус, вчера изјави дека детето на 8Прочитај повеќе