Лилијан Дари

Сподели со своите пријатели

Амбасадорот на Молдавија во Русија, Лилијан Дари, беше повикан во руското Министерство за надворешни работи, каде што му била врачена нота со која вработен во молдавската амбасада е прогласена за персона нон грата како одговор на претходното протерување на вработен во руската амбасада  во Кишињев. Loading… Оваа мерка е одговорПрочитај повеќе