Ли Андерсон

Сподели со своите пријатели

Жените доминираа на неделните парламентарни избори во Финска. Loading… Победник на изборите е Петери Орпо од Националната коалициска партија со 20,8 отсто освоени гласови во неделата, а на второ место е лидерката на Финската партија Рика Пура со 20,1 отсто од освоените гласови, објави Еурактив. Самата Пура доби 42.589 гласовиПрочитај повеќе