Легија на странци

Сподели со своите пријатели

Основачот на руската приватна паравоена организација „Вагнер“ Евгениј Пригожин денеска соопшти дека војник на француската легија на странци, Евгениј Кулик, е пронајден мртов во источна Украина, во самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР). Loading… „Колегите од француската легија на странци побараа да го најдеме Евгениј Кулик“, напиша Пригожин на Телеграм иПрочитај повеќе