Легенде

Сподели со своите пријатели

Игор Џамбазов, Нокаут и Легенде ќе бидат ѕвезди на двата вечери на годинешното издание на „Тамбурашки фестивал“ кој викендов се одржува на градскиот плоштад во Куманово. Loading… Фестивалот започнува во петок кога ќе настапат оркестрите „Симфониум“, „Охридски бисери“ и Петар Нечовски, Г.Т.О. „Пљевља“, а вечерта ќе ја затвори групата „Легенде“.Прочитај повеќе