Ксенија Собчак

Сподели со своите пријатели

Руската медиумска личност Ксенија Собчак (40) е во Литванија, откако во таа земја влегла со својот израелски пасош, изјави денеска шефот на литванската контраразузнавачка служба, еден ден откако руската полиција изврши претрес во една од нејзините куќи. Loading… Собчак е добро позната во Русија, каде што имала различни новинарски, славниПрочитај повеќе