Крит

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди грчкиот остров Крит, а епицентарот бил северно од Ираклион. Loading… Земјотресот бил на длабочина од 14,4 километри, пренесува Катимерини. Засега нема извештаи за евентуална штета. Претходно, рано утринава во 06:12 часот на тоа подрачје беше регистриран земјотрес соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит, Грција, ноќта меѓу неделата кон понеделникот, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Loading… Земјотресот бил на длабочина од 80 километри. Американскиот геолошки институт (USGS) објави дека земјотресот со јачина од 5,5 степени се случил на 64 километри северозападно одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит, Грција рано во понеделникот, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Loading… Земјотресот бил на длабочина од 80 километри. Американскиот геолошки институт (USGS) објави дека земјотресот со јачина од 5,5 степени се случил на 64 километри северозападно од одморалиштето ФриПрочитај повеќе