крал Константин

Сподели со своите пријатели

Бројни европски кралски семејства се собраа денеска во Атина за да присуствуваат на погребот на поранешниот грчки крал Константин. Loading… На погребот, меѓу другите, ќе присуствува и сестрата на британскиот крал Чарлс, принцезата Ана со нејзиниот сопруг, како и шпанскиот крал Фелипе и кралицата Летиција. Погребот ќе се одржи воПрочитај повеќе