Косол Чантакумане

Сподели со своите пријатели

Тексас погуби 41-годишен маж кој пред повеќе од 16 години избоде до смрт агент за недвижнини во близина на Далас. Loading… Ова е втора смртна казна извршена оваа година во американската држава. На Косол Чантакумане му била дадена смртоносна инјекција во затворот во Хантсвил, објави АП. Тој беше прогласен заПрочитај повеќе