Кјуриозити

Сподели со своите пријатели

Американската вселенска агенција НАСА објави снимка од Марс која е направена врз основа на фотографија која на Земјата ја испратил роверот „Кјуриозити“. Момче од Русија тврди дека живеел на Марс (видео) Loading… На снимката се гледа планинскиот врв Вери Рубин на кратерот Гејл. КИНЕЗИТЕ НАПРАВИЈА ЧУДО: Патот до Марс ќеПрочитај повеќе