СПЕКТАКУЛАРНА СНИМКА: НАСА за прв пат прикажа како изгледа Марс пред зима (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Американската вселенска агенција НАСА објави снимка од Марс која е направена врз основа на фотографија која на Земјата ја испратил роверот „Кјуриозити“.

Момче од Русија тврди дека живеел на Марс (видео)

Loading...

На снимката се гледа планинскиот врв Вери Рубин на кратерот Гејл.

КИНЕЗИТЕ НАПРАВИЈА ЧУДО: Патот до Марс ќе трае само 10 недели (видео)

Голем број детали се забележани благодарение на тоа што снимките се направени непосредно пред зимскиот период на Марс, кога небото над Црвената планета било ведро.