Кирило Буданов

Сподели со своите пријатели

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирило Буданов денеска изјави дека борбите во Украина моментално се во „ќорсокак“, бидејќи ниту Украина ниту Русија не можат да постигнат значителен напредок. Loading… „Ситуацијата едноставно е заглавена“, рече Буданов во интервју за Би-Би-Си. Буданов тврди дека Русија „сега се нашла во целосно ќорсокак“Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинските вооружени сили би можеле да го ослободат Херсон до крајот на оваа година, изјави шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирило Буданов во интервју за украинските медиуми објавено на 24 октомври. Loading… Но, во исто време Буданов нагласи дека окупаторските руски сили не се подготвуваат да го напуштат овојПрочитај повеќе