Карлос Ксименес Бело

Сподели со своите пријатели

Вчера Ватикан призна дека пред две години тајно го дисциплинирал бискупот од Источен Тимор и добитник на Нобеловата награда за мир Карлос Ксименес Бело поради обвинувањата дека со децении сексуално злоставувал малолетни момчиња, јавува Си-Ен-Ен. Loading… Приемот на Ватикан следи по написот оваа недела во холандскиот магазин De Groene Amsterdammer,Прочитај повеќе