Јамајка

Сподели со своите пријатели

Јамајканските власти заплениле кокаин вреден 80 милиони долари кој бил скриен на брод во пристаништето Кингстон, што е едно од најголемите заплени на наркотици во таа земја, соопштија денеска локалните власти. Loading… Припадниците на граничната полиција на Јамајка откриле пратка со наркотици скриена во товарен брод кој пристигнал од јужноамериканскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Јамајка Ендрју Холнес прогласи вонредна состојба во делови од главниот град Кингстон, како и во некои централни и западни области, со намера да го контролира растот на криминалот и насилството на одредени групи. Loading… Вонредната состојба им дава на властите повеќе овластувања, вклучително и можност за претрес наПрочитај повеќе