Изабел Ипер

Сподели со своите пријатели

Шведската европратеничка Абир ал-Сахлани, која е родена во Ирак, ја отсече косата од говорницата на Европскиот парламент во знак на солидарност со антивладините демонстрации во Иран, кои беа предизвикани кога 22-годишната Махса Амини почина во морален полициски притвор. Loading… – Се додека Иран не е слободен, нашиот гнев ќе бидеПрочитај повеќе