Иван Федоров

Сподели со своите пријатели

Украинскиот градоначалник на окупираниот град Мелитопол, Иван Федоров, на својот канал на Телеграм објави за силната експлозија што се случи утринава. Loading… „Силна експлозија во Мелитопол. Одекна во самиот центар на градот“, објави Федоров, кој е во егзил. Да потсетиме, Мелитопол се наоѓа во Запорожје, украински регион кој е делумноПрочитај повеќе