Иван Димитриевски

Сподели со своите пријатели

Тројца членови на клубот предатор од Куманово освоија медали на Меѓународниот турнир во бразилска џиу-џица во Софија, Република Бугарија. Loading…     Иван Димитриевски во борбите со и без кимоно под 68 килограми освои два медали, еден златен и еден бронзен.     Со бронзен медал се врати Звездан ИлиќПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иван Димитриевски е назначен за нов претседател на Унијата на млади сили при ВМРО-ДПМНЕ во Куманово. Loading… Димитриевски е роден во 1997 година и е магистар по бизнис и администрација на Универзитетот Лондон Метрополитан. Вели дека еден од главните приоритети ќе биде борба за подобри услови за живеење на младитеПрочитај повеќе