ИСИС-К

Сподели со своите пријатели

САД имаат разузнавачки информации кои потврдуваат дека Исламска држава ја презеде одговорноста за смртоносниот напад на концертот во петокот во близина на Москва во петокот, изјави американски официјален претставник за Ројтерс. Loading… Исламската држава Хорасан (ИСИС-К), именувана по стариот термин за регионот кој вклучува делови од Иран, Туркменистан и Авганистан,Прочитај повеќе