Интел

Сподели со своите пријатели

Американскиот технолошки гигант Интел во понеделникот објави дека ќе инвестира повеќе од 30 милијарди евра во производство на чипови во Германија, а договорот со владата во Берлин предвидува 10 милијарди евра државни субвенции, информира информиран извор. Loading… Германскиот министер за финансии Кристијан Линднер пред само една недела го отфрли барањетоПрочитај повеќе