Ингулет

Сподели со своите пријатели

Украина тврди дека уништила важен стратешки мост што го користеле руските сили во регионот Херсон, главната цел на украинскиот контранапад. Loading… Украинските вооружени сили објавија серија сателитски фотографии на Телеграм за кои тврдат дека го прикажуваат уништениот мост. „Фотографии од уништениот понтонски мост кај Даривка во регионот Херсон. Руските силиПрочитај повеќе