Игор Мурашов

Сподели со своите пријатели

Директорот на нуклеарната централа Запорожје во Украина, Игор Мурашов, кој неодамна беше уапсен во, како што сметаше Украина, терористички чин од Русија, а потоа беше ослободен, нема да се врати на својата работа во нуклеарната централа, соопшто Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ). Loading… – МААЕ разбира дека господинот МурашовПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руските сили го приведоа генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, Игор Мурашов и го одведоа во непознат правец, соопшти украинската државна агенција Енергоатом. Loading… Мурашов бил приведен од руските сили во петокот на пат од нуклеарната централа Запорожје кон Енергодар, пренесува Интерфакс Украина. Според извештаите, неговиот автомобил бил запрен, аПрочитај повеќе