Игор Кастјукевич

Сподели со своите пријатели

Руски политичар наводно бил тешко повреден во напад во Новаја Каховка, Украина. Loading… Според извештаите, автомобилот на секретарот на партијата Единствена Русија бил кренат во воздух. Засега не е познато дали политичарот бил во или до возилото во моментот на експлозијата. „Тој е пренесен во болница и е во тешкаПрочитај повеќе