Ибанез Роча

Сподели со своите пријатели

Судијата на Врховниот суд на Бразил, Александар де Мораес, одлучи да го суспендира гувернерот на Бразил, Ибанез Роча, на 90 дена, наведувајќи ги безбедносните пропусти што им овозможија на приврзаниците на поранешниот екстремно десничарски претседател Жаир Болсонаро да упаднат во зградите на федералната влада на Бразил. Loading… Пред одлуката заПрочитај повеќе